Győzött, így a továbbjutás kapujába lépett az Alba

A magyar bajnok a harmadik negyed második felében szerzett 15 pontos előnyéből jól gazdálkodott, és 88-80-ra legyőzte a Nevezist.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, J csoport, 4. forduló
Alba Fehérvár (3-1) - BC Nevezis (1-3) 88-80 (21-14, 20-25, 29-16, 18-25)

Alba Fehérvár: Hill 16/3, Simpson 18/12, Harris 6, Lóránt 11/3, Keller Á. 8/3.
Csere: Horton 10, Kovács 3, Mohammed 5/3, Pointer 9, Filipovity 2.

Nevezis: Veljacic 2, Matulisz 7/3, Szedekerszkisz 12/3, Lihodej 20/15, Korenyuk 12.
Csere: Sztumbrisz -, Volkusz 4, Maldunasz 6, Medford 17/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Jobban kezdett valamivel a Nevezis, de ellépniük egyáltalán nem sikerült, csak a minimális előny volt mindig náluk - mindkét oldalon a magasemberek vitték a prímet, a hazaiaknál Lóránt, a vendégeknél Korenyuk volt a vezér. Simpson triplájával fordult a kocka a felvonás felénél, majd az Alba birtokolta a minimális fórt, és a Barcelonából kölcsönbe hazaigazoló Szedekerszkisz révén tartotta magát a Nevezis (13-12). A negyed utolsó három percére aztán teljesen leálltak a litvánok, így a magyar bajnok a cseresora révén kezdett ellépni - az új fiú, Sir'Dominic Pointer is betalált kétszer, így Volkusz duplájával is 7 pontos hazai előnnyel zárták a csapatok az első felvonást (21-14). A második játékrészt jobban kezdték a vendégek, Medford vezetésével két perc alatt egyenlítettek (21-21), az Alba azonban amerikai légiósai révén a negyed felére megint meglépett, ezúttal 9 egységgel (32-23). Volt 11 pont is a különbség, de Szedekerszkisz és Medford kosaraival a félidő utolsó négy perce a litvánoké volt, akik Volkusz két büntetőjével két pontra közelítettek a félidőre (41-39).

A fordulás után Lihodej triplájával rögtön átvették a vezetést a vendégek, de Lóránt csapata élére állt, majd a felvonás felénél Keller Ákos került főszerepbe támadásban - egy darabig ez arra volt elég, hogy az Alba vezessen, de nem tudta leszakítani a Nevezist. 55-53 után aztán jött egy Keller tripla, egy-egy kettő plusz egyes akció Pointertől és Hortontól, majd Kovács Ákos büntetője, ami egy 10-0-s szakaszt jelentett (65-53) - egy litván dupla ugyan megtörte a sorozatot, de még egy 5-0-t futott a felvonás végéig a Székesfehérvár, amely így 15 ponttal vezetett 10 perccel a vége előtt (70-55). A záró játékrészben Lihodej kinti kosaraival, összesen egy 9-0-s rohammal visszajött még a meccsbe a litván gárda (70-64), de két hazai duplával újra meglett a 10 pontos differencia. Egy ideig megrekedt 10 pont környékén a differencia, és bár Lihodej beszórta ötödik tripláját is (79-72), Simpson és Hill válaszai lezárták a meccs lényegi részét a 38. perc közepén utóbbi faulttal együtt beszórt kosara után (84-72). A Nevezis nem adta fel az egymás elleni eredmény miatt, küzdöttek még a végén, de Dzunics Braniszlav együttese végül 88-80-ra győzött.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy ha az Alba bármelyik mérkőzését megnyeri a hátralévő kettő közül, akkor biztosan bejut a nyolcaddöntőbe - adott esetben elég lehet nekik az is, ha ponthatáron belül maradnak a Körmenddel szemben, de legalább egy győzelem esetén a továbblépés már biztos.