Hanga Ádám nélkül kapott ki a Real

A harmadik helyen álló Manresa nyerni tudott a fővárosban és közelebb került a madridiakhoz.

ACB Liga, alapszakasz, 25. forduló

Real Madrid (18-6) – BAXI Manresa (16-8) 75-86

Az elmúlt három meccsét megnyerő Real Madrid következő ellenfele a remek szezont futó, a tabellán a fővárosiakat követő Manresa volt. Hanga Ádám már az ASVEL elleni hétközi Euroliga-meccsen is sérüléssel bajlódva vállalta a játékot, így korábbi csapata ellen pihenőt kapott Pablo Lasótól.

A Real pedig hiába kezdte jól a találkozót (17-6) és vezetett magabiztosan az első félidő során (41-29), a meccs mésodik fele egyértelműen a Manresáé volt. A vendégek 30-16 arányban nyerték meg a harmadik negyedet, a madridiak pocsék kinti dobóformája (6/30, 20%) pedig továbbra sem javult, így a Manresa elvitte a győzelmet. A Real így már két vereséggel van lemaradva az éllovas Barcától, és ugyanennyire közelítette meg őket a harmadik helyen álló mostani ellenfelük.

A Real Madrid legjobb dobói: Deck 21/3, Fernandez 15/9, Yabusele 15
A Manresa legjobb dobói: Maye 20/6, Perez 17/3, Valtonen 14/6, Moneke 14