Hanga nélkül kapott ki az OAKA-ban a Barca

A Pana otthonában szakadt meg a Barcelona ötmeccses győzelmi sorozata, Hanga Ádám nem szerepelt a katalánok keretében.

Euroliga, alapszakasz, 8. forduló

Panathinaikosz OPAP (görög, 5-3) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-3) 76-70

Küzdelmes meccset játszott egymással a két nagy múltú klub, a Panathinaikosz és a Barcelona, amit végig vezetve, megérdemelten nyertek meg a katalánok. A Barcában Hanga Ádám nem lépett pályára. Kemény védekezéssel adták meg a csapatok a találkozó alaphangját, a gránátvörös-kékek épphogy kijöttek a 10 pontból az első negyed végére, de a Pana sem sokkal szárnyalta túl őket (13-10). A folytatásban aztán elléptek a görögök, állandósul a 10 pont körüli vezetésük, és mikor a második félidőben, 42 pontnál egalizált a Barca, akkor egy újabb 9-0-s rohammal léptek el a vendéglátók, akik a hajrában sem adták meg az esélyt a katalánoknak a fordításra.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Thomas 14/3, Lasme 11/3
A Barcelona legjobb dobói: Kuric 17/9, Seraphin 15, Heurtel 12