Hanga vezetésével a Baskonia megverte a BL-győztest

A 14 pontig jutó Hanga Ádám és csapata, a Baskonia ma este a Bajnokok Ligája idei győztesét, a Tenerifét győzte le idegenben, így Hangáék maradtak a spanyol élvonalban a dobogón.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 31. forduló
Iberostar Tenerife (19-10) - Baskonia Vitoria Gasteiz (21-8) 72-76 (16-25, 12-15, 20-20, 24-16)

Hangáék lényegében végig vezettek a találkozón, miután 9 pontos előnyt építettek ki az első negyedben, a kevés pontot hozó második felvonásban pedig 12 pontosra növelték fórjukat (28-40). A fordulás után összeszedte magát támadásban a hétvégén Bajnokok Ligáját nyerő Tenerife, sőt, a negyedik negyedben egy nagy rohamot indítottak, de a Baskonia kihúzta a végét, 76-72-re győzött, így 21-8-as mérlegével továbbra is ott van a spanyol élvonalban a tabella harmadik helyén.

Hanga Ádám ezúttal csapata legeredményesebb és leghasznosabb játékosa volt - 30 és fél perc alatt 14 pontot (3/3 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), 3-3 lepattanót és szerzett labdát, 2 gólpasszt, 1  eladott labdát, 2 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett, így 19 VAL-lal végzett.

A Tenerife legjobb dobói: Richotti 18/6, Doornekamp 17/9, Bassas 11/9.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 14/6, Beaubois 14/3, Shengelia 9/3.