Hanga vezetésével egyenlített a Baskonia az elődöntőben

A 18 pontos Hanga Ádám vezetésével egyenlített a Baskonia a spanyol bajnokság elődöntőjében - 90-70 arányban győztek ezúttal a Valencia ellen.

Spanyol bajnokság, Elődöntő, 2. mérkőzés
Baskonia Vitoria Gasteiz - Valencia Basket Club  90-70 (21-16, 25-25, 20-16, 24-13)

A párharc állása: 1-1

Az első negyedben még egészen közel voltak a felek egymáshoz, Beaubois triplája után is csak 5 pont volt a különbség 10 perc játék után, de a második negyed első felében például át is vette a vezetést a Valencia. Hanga és Shengelia kosaraival azért 5 ponttal vezetett a félidőben a Baskonia (46-41), a meccs azonban 47-46 után, a harmadik felvonás közepén dőlt el, amikor egy 11-0-t futott Sito Alonso gárdája, ezzel meglépett 12 egységgel (58-46). 9 pontra még visszajöttek a vendégek az utolsó negyed kezdetére, de Hanga és Ledo intézték az utolsó felvonást, 20 pont volt a különbség a 37. percre (82-62), és ennyi lett a különbség a legvégén is (90-70), egyenlített a Baskonia.

Hanga Ádám 26 perc alatt 18 pontot szórt (5/5 dupla, 2/3 tripla, 2/4 büntető), volt 5-5 pattanója és gólpassza, 2 szerzett labdája, 2 beütött és 4 kiharcolt faultja, így 29 VAL-lal csapata legjobbja volt.

A Baskonia legjobb dobói: Ledo 24/12, Hanga Ádám 18/6, Shengelia 13/3.

A Valencia legjobb dobói: Sato 18/6, Diot 16/12, Sastre 7/3.