Hangáék a Grancán is átszaladtak a nagyszünet után

Mirotic és Davies villogtak, a Barcelona pedig a sokoldalú Hanga Ádám vezetésével a harmadik negyedben eldöntötte a Gran Canaria elleni meccsét.

ACB Liga, alapszakasz, 5. forduló

FC Barcelona (4-1) – Herbalife Gran Canaria (2-3) 89-75

A Barcelonának a héten nem kellett kimozdulnia a Palau Blaugrana falai közül, és ahogy pénteken az Euroligában, úgy most a Gran Canaria ellen is esélyeshez méltón hozta az újabb győzelmét a katalán sztárcsapat. Szorosan indult a találkozó, az első félidőben 5 pont volt a legnagyobb különbség a felek között, 14-19-nél a Granca, 36-31-nél pedig a Barca vezetett ekkora fórral, a nagyszünetre pedig igazságos döntetlennel (43-43) vonultak a csapatok.

Fordulás után aztán robbantott a Barca, a katalánok egy 18-2-es rohanást produkáltak, amiből Mirotic, Davies és Higgins mellett Hanga Ádám is alaposan kivette a részét, 5 pontja mellett szedte a lepattanókat és osztotta a gólpasszokat is válogatott klasszisunk ebben a bő ötperces periódusban. A harmadik negyedet összességében 29-12-re nyerte meg a Barca, a hazaiaknak innentől kezdve csak annyi volt a dolguk, hogy tartsák ezt a különbséget, ezt pedig sikerrel is tették.

Hanga Ádám ismét kezdőként irányította a Barcát és 25 perc alatt 8 pontig (4/1 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető) jutott, volt 6-6 gólpassza és lepattanója, 1-1 szerzett labdája, blokkja és eladott labdája, valamint beütött 2 és kiharcolt 3 faultot, ami 19 VAL-t eredményezett számára.

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 20/9, Davies 20/3, Kuric 14/9, Higgins 13
A Gran Canaria legjobb dobói: Pauli 15/6, Burjandze 14/6, Okoye 12/9, Harper 10/6, Costello 10/3