Hangáék az Unicaja Malagát is legyőzték

Két és fél negyedig hullámzó volt a Barcelona és a Malaga spanyol bajnokija, a harmadik negyed közepétől viszont a katalánok átvették az irányítást.

ACB Liga, döntő szakasz, 2. forduló

Unicaja Malaga (1-1) - FC Barcelona (2-0) 73-84

Mindkét csapat győzött az első fordulóban - a Barca egy pontgazdag meccsen verte a Badalonát (96-92), a Malaga viszont simán a Tenerifét (83-70). Jobban kezdett az Unicaja, 20-14-re nyerte az első negyedet, de nagyon hullámzó volt a találkozó első két és fél játékrésze. A második felvonás elején egy 8-0-val fordítottak a katalánok, de a félidőben megint a Malaga állt jobban 3 ponttal (41-38). A fordulást követően a 25. percben egyenlített a Barcelona (48-48), innen pedig egyértelműen jobban játszott ellenfelénél. 30 perc játékot követően 5 pont volt a két csapat között távolság (56-61), ez pedig tovább nőtt - a 35. percre 10 pont fölé, a 37. percre 15 pontra, végül 11 egység maradt ebből (73-84).

Hanga Ádám ezúttal is kezdő volt, és közel 20 percnyi játékidő alatt ezúttal is a Barca legjobbjai közé tartozott 11 pontjával (4/5 dupla, 0/4 tripla, 3/5 büntető), 4 pattanójával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt faultjával, ami 13 VAL-t eredményezett - ez holtversenyben a negyedik legjobb mutató volt a győztesnél.

A Malaga legjobb dobói: Waczynski 13/3, Thompson 12/6, Gerun 8.
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 19, Tomic 16, Hanga Ádám 11.