Hangáék egy héten belül kétszer győzték le a Valenciát

A Barcelona kőkemény mérkőzésen verte a Valenciát, ezzel utolérte ellenfelét a tabellán – Hanga 24 percet kapott

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 9. forduló

FC Barcelona Lassa (7-2) - Valencia Basket (7-2) 79-74 (13-16, 24-13, 21-23, 21-22)

Látszott, hogy két nagyon fáradt gárda csapott össze, a pár napja az Euroligában simán győző Barcelona mindössze 13 pontig jutott az első negyedben – azonban a Valencia sem volt sokkal jobb, így a Hanga Ádámot kezdőként foglalkoztató hazaiak nem szakadtak le. A második negyedben Hanga részvételével kiválóan fojtották meg a Valencia periméter-játékát, elöl pedig Tomic mellett Sanders és Seraphin is utat talált a gyűrűig, a 24-13-ra megnyert játékrész után közel 10 pontos előnnyel mehettek pihenőre. A harmadik negyedben a magyar válogatott is szerzett kosarakat és elkezdte osztani a gólpasszokat, erre szükség is volt, mert a Valencia 10 perc alatt majdnem annyi pontot szerzett, mint előtte 20 alatt, és a Green-Pleiss-San Emeterio trió révén tartotta a pár pontos differenciát. A képlet a negyedik negyedben sem változott, végig ott voltak a Barca nyomában, 66-64-nél viszont Sanders kosarával és Seraphin 2+1-ével megléptek a hazaiak, az itt megszerzett előny pedig már elég volt a Barcelonának a célbeéréshez.

Hanga Ádám 24 és fél perc alatt 4 pontig (2/3 kétpontos, 0/2 tripla), 4 gólpasszig, 1 szerzett labdáig és 1 kiharcolt faultig jutott, mellette 2 labdaeladása és 1 személyi hibája volt, ezzel 7 VAL-t gyűjtött.

A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 19, Sanders 16/9, Heurtel 12/6.
A Valencia legjobb dobói: Green 24/12, Pleiss 14, San Emeterio 13/3.

fotó: euroleague.net