Hangáék elvesztették a Valencia elleni első meccset

Bár nagyon sokáig vezettek Hanga Ádámék a Valencia ellen a spanyol bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén, az utolsó négy és fél percben fordítottak San Emeterioék, így a Baskonia elvesztette pályaelőnyét.

ACB Liga, elődöntő, első mérkőzés
Baskonia Vitoria Gasteiz - Valencia Basket Club 82-83 (22-21, 19-12, 23-25, 18-25)

Nagyobb különbség nem alakult ki az első másfél negyedben - a Baskonia 4-5 pontokkal vezetett alkalmanként, de a Valencia nem hagyta leszakítani magát, többször vezettek is a vendégek, igaz, minimális különbséggel. Az első félidő végén Tillie és Laprovittola kosaraival nyúlt meg a távolság 8 pontra (41-33). Larkin és Voigtmann álltak a hazaiak élére, 10 ponttal is vezetett Sito Alonso együttese, de a 25. perc végére megint egyetlen pont volt mindössze a differencia (47-46). A vendégeknél San Emeterio és Dubljevic remekeltek ekkor, viszont Hanga, Larkin és Ledo révén megint elhúzott egy 10-essel a vendéglátó, és bár egy valenciai hármassal zárult a harmadik negyed, így is 6 pontos előnyben volt a Baskonia 10 perccel a vége előtt (64-58).

Megint megvolt a gumizás - előbb Diot és Sato révén egyetlen pontra visszajött a Valencia, majd megint ellépett a Baskonia, az utolsó négy és fél percre 7 pontos hazai fórral vonultak a felek (77-70). Innen azonban Dubljevic, San Emeterio és Sastre révén futott egy 8-0-t a EuroCup idei második helyezettje, és Tillie hármasára San Emeterio azonnal válaszolt kintről. Mínusz háromnál (80-83) Ledo visszahozta még a vitoriai alakulatot egyetlen pontra, de az utolsó támadásban már alig maradt ideje a Baskoniának. Egy fault után Larkin dobott rá egy hármast, ami nem ért célba, így 83-82-re győzött a Valencia, és rögtön elvette a Baskonia pályaelőnyét.

Hanga Ádám nagyon hatékonyan 12 pontig jutott (4/5 dupla, 1/2 tripla, 1/1 büntető), volt még 3 lepattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 3 eladott labdája, 1 blokkja, 4 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 30 perc alatt 12 VAL-t hozott.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 17/9, Hanga Ádám 12/3, Tillie 11/9.
A Valencia legjobb dobói: San Emeterio 24/9, Dubljevic 15/3, Sastre 14/3.