Hangáék hosszabbításban bukták el az újabb El Clásicót

A nehéz heteket élő Real Madrid szépen összeszedte magát a Barcelona elleni derbire, ám ezt a csatát is az ősi rivális nyerte. Hanga Ádám eredményesen és jól játszott.

ACB Liga, alapszakasz, 28. forduló

FC Barcelona (22-5) – Real Madrid (19-8) 108-97 h.u.

A Real Madrid számára sorra jöttek a fájónál is fájóbb vereségek az elmúlt hetekben, ráadásul Thomas Heurtelt és Trey Thompkinst is eltanácsolták a csapattól. Ebben a hangulatban készülhettek Hangáék a Barcelona elleni rangadóra, akik ellen ráadásul ebben a szezonban mind a négy meccsüket elveszítették.

Az esélyes így most is a katalán alakulat volt, akik elsősorban Smits révén remekül kezdtek (20-8). Úgy tűnt, hogy egy nagyon egyoldalú találkozó is lehet ebből, a Real azonban nem hagyta leszakítani magát, Hanga kosarai után a vendégek többször is átvették a vezetést 1-1 ponttal a második negyedben. Fordulás után aztán ismét állandósult a Barca 10 pont körüli fórja, de a madridiak innen is visszajöttek, a végjátékbeli büntetőpárbaj után pedig következhetett a hosszabbítás, hiszen Sanlinak csak az egyik egypontos dobása ért célba az utolsó másodpercben (89-89). A túlóra során Hayes lett a nyerőember, az ő kosaraival lépett el újra a Barca, majd ő zárta le a találkozót a harmadik triplájával (105-97).

Hanga Ádám a kispadról szállt be korábbi csapata ellen és 29 percnyi játékidő alatt 11 pont (2/6 dupla, 1/3 tripla, 4/4 büntető), 3 gólpassz, 2 lepattanó, 2 labdaszerzés, 3 eladott labda, 4-4 beütött és kiharcolt fault (9 VAL) került a statisztikai lapjára.

A Barcelona legjobb dobói: Laprovittola 20/9, Smits 18/6, Hayes 16/9, Exum 16, Mirotic 14/3, Sanli 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Deck 17/3, Tavares, Poirier 14-14, Yabusele 13/3, Hanga 11/3, Llull 10/6