Hangáék hullámzó mérkőzésen kaptak ki Valenciában

A második negyed elején ugyan ellenfele fölé nőtt a Baskonia, de a Valencia uralta a mérkőzés nagy részét, a második félidőben egyértelműen jobban játszottak, mint a vendégek, 75-69-re győztek, így Hanga Ádámék a kiesés szélére sodródtak, hiszen a Valencia 2-1-re vezet az elődöntőben.

Spanyol bajnokság, Elődöntő, 3. mérkőzés
Valencia Basket Club - Baskonia Vitoria Gasteiz 75-69 (23-14, 11-23, 27-16, 14-16)

A párharc állása: 2-1 a Valencia javára.

Nagyon hullámzó volt a találkozó, hiszen az első negyedben 6 perc után Oriola és Diot vezetésével megléptek a hazaiak (23-14), a második felvonás első 6 percében azonban Shengelia, Beaubois és Larkin vezetésével egy 15-1-et futottak a vendégek, átvették a vezetést (24-29), és a félidőben is ők álltak jobban (34-37). A fordulás után Shengelia szerzett ugyan pontokat a Baskoniának, de a San Emeterio, Dubljevic, Sato trióval nem tudott mit kezdeni Sito Alonso együttese, ezúttal a Valencia parádézott támadásban, és a 26. percben már 9 ponttal jobban állt a vendéglátó (51-42). 13 ponttal is vezettek a hazaiak, amikor Ledo megtörte a sorozatot, az ő vezetésével 3 pontra vissza is jött a vitoriai alakulat (55-52), de két triplával és 8 pontos vezetéssel zárta a negyedet a Valencia (61-53). A záró 10 perc során a Baskonia lényegében végig csak futott az eredmény után, de amikor esélyük lehetett volna akár az egyenlítésért, akár a vezetés átvételéért támadni, azonnal léptek a hazaiak. A végén Beaubois pontjaival közelítette meg 2 pontra ellenfelét a vendég gárda, de lehozta az utolsó fél percet a Valencia, 75-69-re győzött, ezzel 2-1-re vezet az elődöntőben.

Hanga Ádám 31 perc alatt 11 pontot szerzett (2/4 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 5 eladott labdája, 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 8 VAL-lal zárt.

A Valencia legjobb dobói: Diot 16/6, San Emeterio 15/3, Dubljevic 12, Sato 11/3 Oriola 11.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 16/6, Hanga Ádám 11/6, Shengelia 11/3, Ledo 11/3, Beaubois 10/6.