Hangáék kikaptak a EuroCup győztesétől

A EuroCup idei győztese, az Unicaja Malaga legyőzte Hanga Ádám csapatát, a Baskoniát a spanyol bajnokság alapszakaszának 32. fordulójában - a magyar kiválóság 10 pontig jutott.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 32. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (21-9) - Unicaja Malaga (20-10) 75-79 (23-23, 12-13, 21-23, 19-20)

A mérkőzés első pár perce Shengelia és Smith, majd kis idő elteltével Beaubois, Hanga és Fogg dobópárbajává alakult. Nagyobb előnyt nem tudott kialakítani az általában előrébb álló vendég gárda, a negyed végén pedig egál volt az állás (23-23). A nagy pontzuhatagból azért sok minden nem maradt a második negyedben - Larkin révén vezettek a hazaiak, de a felvonás nagy részében megint a EuroCup-győztes Malaga állt jobban, a félidőben egyetlen pont volt a fórjuk (35-36). A fordulás után az első bő hat percben pocsékul játszottak Nedovicsék, összesen négy pontot dobtak ebben a negyedben a 27. perc közepéig, így Hangáék meg is tudtak lépni 10 ponttal (52-42).

Ezt követően azonban rettenetesen beindult a Malaga, Nedovics és Lafayette megállítathatlan volt ebben a harmadik negyedből hátralévő rövid periódusban, így még az utolsó 10 perc előtt fordítottak (56-59). A két játékost a záró játékrész elején sem lehetett megállítani, és nemcsak védekezésben mondott csődöt a Baskonia (24 pontot nyeltek be 5 perc alatt), hanem támadásban is teljesen leálltak (58-66). Itt viszont egy újabb váltás volt a meccs alakulásában, mert a Malaga is megállt elöl. A hazaiak Larkin révén a 34. percben indultak meg felfelé, Shengelia pedig egyetlen pontra hozta fel Sito Alonso együttesét, jött is a vendégek időkérése (65-66). Blazic révén a fordítás is megvolt, de Suarez azonnal válaszolt két hármassal, így a Baskonia kért időt két és fél perccel a vége előtt (67-72). A vendéglátó Voigtmann hármasával és több büntetővel kapaszkodott, de Smith és Nedovics válaszoltak egy-egy duplával. Volt egy lehetősége a vitoriai alakulatnak az egyenlítésre is, de Hanga dobása kimaradt, a túloldalon Smith beszórta a két büntetőt, így végül 79-75-re győzött a Malaga, ezzel nagyon sűrű lett a mezőny újfent.

Hanga Ádám kezdőként 27 percet játszott, ami alatt 10 pontig jutott (4/7 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető), volt 3 pattanója, 1-1 gólpassza és blokkja, 3-3 szerzett és eladott labdája, valamint 4 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 7 VAL-lal zárt.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 24/6, Beaubois 13/6, Shengelia 12.

A Malaga legjobb dobói: Nedovics 17/6, Smith 17/9.