Hangáék Manresában is nyertek, bejutottak az elődöntőbe

A katalánok megnehezítették a Real Madrid dolgát, de a második meccset is a fővárosiak nyerték és biztosították helyüket a legjobb négy csapat között.

ACB Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés

BAXI Manresa (7.) – Real Madrid (2.) 74-83

A Real Madrid magabiztosan nyerte a Manresa elleni negyeddöntős párharc első meccsét, így Hangáék már a továbbjutás kiharcolásáért utaztak katalán ellenfelük otthonába. Úgy tűnt, hogy ezen a találkozón sem lesznek gondjai a fővárosi sztárcsapatnak, hiszen már az elején előnybe kerültek (18-25), majd a Manresa fordítását (34-29) követően a második félidőben is állandósították vezetésüket (39-47, 48-57).

52-59-nél azonban beragadt a Real, 4 percig képtelenek voltak betalálni, Moneke főszereplésével pedig egy 11-0-s rohamot produkáltak a hazaiak és egészen az utolsó percekig szorossá tették a csatát. A hajrára aztán újra beerősítettek Deckék és egy 12-2-es szakasszal lezárták a mérkőzést és a sorozatot. Az elődöntőben a Valencia-Baskonia párharc győztese lesz a Laso-csapat ellenfele, ott egyelőre a baszkok állnak jobban, akik ellopták a pályaelőnyt az első meccsen.

Hanga Ádám ismét a Real Madrid kezdőcsapatának tagja volt, ezúttal 15 percnyi játék során 8 pontot (1/1 dupla, 2/6 tripla), 4 lepattanót, 2 gólpasszt, 3 eladott labdát, illetve 2-2 beütött és kiharcolt faultot jegyzett (7 VAL).

A Manresa legjobb dobói: Thomasson 16/3, Bako 16, Francisco 12/6, Moneke 11/3
A Real Madrid legjobb dobói: Yabusele 16/6, Deck 14/6, Llull 11/6, Causeur 10/6

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Real Madrid javára.