Hangáék megint kikaptak, befejezték az idényt

Hanga Ádám és csapata ezúttal az első félidőben került komolyabb hátrányba, amiből a fordulás után már nem tudtak visszakapaszkodni - a Valencia 3-1-gyel kiejtette a Baskoniát a spanyol bajnokság elődöntőjében, így Hanga befejezte a szezont.

Spanyol bajnokság, elődöntő, 4. mérkőzés
Valencia Basket Club - Baskonia Vitoria Gasteiz 85-77 (23-17, 20-15, 19-20, 23-25)

Továbbjutott: a Valencia 3-1-es összesítéssel.

A hazaiak Sato tripláival nyitottak, és alig több mint 4 perc után már 15-4-re vezetett a Valencia, ami az egész mérkőzésre rányomta a bélyegét. Shengelia révén kezdte meg a felzárkózást Sito Alonso csapata, majd Oriola egymaga állította vissza a 11 pontot, mielőtt Ledo kosaraival kialakult volna a 6 pontos különbség az első negyed végére (23-17). San Emeterót, Oriolát és Thomast nem sikerült tartani a második negyedben sem, 15 pont is volt már a differencia, így a félideji 11 pontos hátránynak még örülhettek is a vendégek. A fordulás után Dubljevic kosaraival megint 15 pontosra nőtt a különbség, de a Baskonia legjobb periódusát futotta ezt követően, a 27. percre visszajöttek hat pontra (52-46). San Emeterio és Diot azonban időben léptek a hazaiaknál, visszaállították a 10 pontos Valencia-előnyt, a negyedik negyedben pedig a San Emeterio, Thomas, Oriola hármas révén végig magabiztos fórban játszott a vendéglátó, amely végül 85-77-re nyert, ezzel 3-1-re behúzta az elődöntőt, és ők játszhatnak a Real Madriddal a fináléban.

Hanga Ádám ezúttal mindössze 14 és fél percet töltött a parketten, 3 pontot (1/2 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), 1 pattanót, 2-2 szerzett és eladott labdát, valamint 1 kiharcolt faultot jegyzett, így 0 VAL-lal zárt.

A Valencia legjobb dobói: San Emeterio 19/9, Oriola 18, Thomas 15/6.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 18/6, Ledo 17/9, Shengelia 12/3.