Hangáék megszenvedtek az újabb győzelemért

Kemény ellenfél volt a Burgos, de a Barca megőrizte első helyét a tabellán.

ACB Liga, alapszakasz, 15. forduló

San Pablo Burgos (6-9) – FC Barcelona Lassa (13-2) 80-85

A jövő heti kőkemény dupla Euroliga-forduló (Milano idegenben, Pana otthon) előtt a Burgos otthonában várt még egy fellépés Hanga Ádámra és csapatára. Az elején úgy tűnt, hogy nem lesz gondja a Barcának, hiszen jól kezdtek a katalánok, 14-23-nál már egy híján tízpontos előnyben voltak. A Burgos azonban gyorsan összekapta magát, egy 11-0-s futással fordítottak a második negyedben a hazaiak, innentől pedig nagyon sokáig maximum 4 pontos különbség volt csak a csapatok között, a Burgosban Fitipaldo és Benite, a Barcában pedig Tomic és Ribas vitték a prímet. Egészen 55-54-ig folyt ebben a mederben a találkozó, mikor Pangos is hozzászólt a tánchoz két triplával, és ekkor ismét megléptek a gránátvörös-kékek 9 ponttal (57-66). A folytatásban is mindent megpróbált, küzdött becsülettel a Burgos, ám a Barca nem adta ki a kezéből a győzelmet.

A csereként pályára lépő Hanga Ádám 20 percnyi játék során 5 pontot (2/1 dupla, 3/0 tripla, 4/3 büntető) dobott, volt leszedett 2 lepattanót, szerzett 2 labdát, adott 1 gólpasszt, beütött 2 és kiharcolt 4 faultot, összese 8 VAL-lal zárt.

A Burgos legjobb dobói: Benite 19/18, Thompson 16/3, Fitipaldo 15/3
A Barcelona legjobb dobói: Tomic 23, Ribas 16/6, Heurtel 11