Hangáék most kikaptak a Gran Canariától

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia ezúttal komoly hátrányba került már a mérkőzés elején, ezt pedig nem tudta ledolgozni - 94-79-re nyerte a Gran Canaria a negyeddöntő második meccsét, így kiegyenlített.

Spanyol bajnokság, Rájátszás, Negyeddöntő, 2. mérkőzés
Herbalife Gran Canaria (1-1) - Baskonia Vitoria Gasteiz (1-1) 94-79 (27-17, 22-15, 22-21, 23-26)

A Baskonia a második meccsen, idegenben rögtön az első negyedben komoly hátrányba került a Gran Canaria ellen, sőt, a félidőben már 17 ponttal voltak lemaradva Sito Alonso fiai, innen pedig nem is volt már visszaút számukra a találkozó hátralévő részében. Egy egészen sima összecsapást nyert meg a Kanári-szigetek csapata (94-79), ezzel kiegyenlítette a párharcot, 1-1-re állnak a felek. Hanga Ádám 28 és fél perc alatt 8 pontot szerzett (2/3 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), volt még 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 blokkja, 3-3 szerzett és eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 12 VAL-lal végzett - a jobbak közé tartozott ezzel a vendégeknél, de ez sem segített most sokat csapatán.

A Gran Canaria legjobb: O'Neale 20/6, Báez 18, McCalebb 14, Planinic 14.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 17/9, Shengelia 12/3, Beaubois 10/3, Diop 10.