Hangáék nagyon szoros meccsen jutottak az elődöntőbe

A Baskonia egy borzasztóan szoros mérkőzésen győzte le 73-71-re a Gran Canariát a negyeddöntő harmadik meccsén, így a spanyol bajnokság elődöntőjébe jutott.

Spanyol bajnokság, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Baskonia Vitoria Gasteiz - Herbalife Gran Canaria 73-71 (20-23, 19-16, 17-18, 17-14)

Továbbjutott: a Baskonia 2-1-es összesítéssel.

Lényegében a teljes találkozón keresztül fej-fej mellett haladt a két gárda - 6-0-lal kezdtek a vendégek, de ez volt a legnagyobb előnyük az első félidőben, ahogy a Baskonia is csak ennyivel vezetett az első félidőben, a második negyed elején, 34-28-nál, egyébként végig ennél kisebb volt a differencia, 20 perc játék után pedig meccsnullal vonulhattak az öltözőbe a játékosok (39-39). A fordulás után egy 8-0-lal nyitott a Báez (18 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), illetve Salin (12 pont) vezette Gran Canaria, kialakult így a legnagyobb különbség (39-47), viszont gyorsan rendezte a sorokat a vitoriai alakulat, többször egalizáltak még ebben a felvonásban, az utolsó negyed előtt pedig egyetlen ponttal voltak csak lemaradva (56-57). A záró 10 perc elején Voigtmann (13 pont, 7 patanó), Laprovittola (12 pont, 4 gólpassz) és Larkin (10 pont) vezetésével fordított a Baskonia, nem tudtak azonban nagyobb előnyre szert tenni ők sem. Az utolsó percben McCallebb és Kuric is dobhattak a győzelemért, egyik triplakísérlet sem talált célt, így győzött 73-71-re Sito Alonso együttese, így 2-1-gyel behúzták a párhacot.

Hanga Ádám kezdőként 26 és fél perc alatt 11 pontot (2/4 dupla, 2/7 tripla, 1/2 büntető), 2-2 gólpasszt, szerzett és eladott labdát, 1 blokkot, illetve 4-4 beütött és kiharcolt személyi hibát jegyzett, ezzel 13 VAL-t jegyzett!

A következő körben, az elődöntőben a Baskonia ellenfele a tegnap a Barcelonát kiejtő Valencia lesz.

A Baskonia legjobb dobói: Killie 14/12, Voigtmann 13/6, Laprovittola 12/6, Hanga Ádám 11/6.

A Gran Canaria legjobb dobói: Báez 18, Salin 12/12, Oliver 10/6.