Hangáék nem kegyelmeztek a ligautolsónak

A Darüssafaka volt a Barcelona vendége, a katalánok kétszer annyi pontot dobtak az első félidőben, mint ellenfelük.

Euroliga, alapszakasz, 16. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 9-7) – Darüssafaka Tekfen (török, 2-14) 97-65

A kötelező győzelem reményében fogadta az alapszakasz második körének első meccsén a Barcelona a Darüssafakát, és a gránátvörös-kékek még a vártnál is könnyebben verték a sereghajtó, mindössze két győzelemmel bíró törököket. A vendégek nyitottak két triplával, ám ezzel el is lőtték a puskaporukat, míg a Barcában Hangával az élen mindenki hozzászólt a mérkőzéshez, így az első negyed végére már 29 pontig jutottak a katalánok (29-16). A folytatásban sem lassítottak a hazaiak, így a nagyszünetben már kétszer annyi pont állt a nevük mellett az eredményjelzőn (54-27). Főleg palánk alatt, de lényegében a játék minden elemében óriási fölényben volt a Barca, a második félidő pedig formaság volt már csupán.

A Barcában Hanga Ádám kezdőként lépett pályára és 21 perc alatt 6 pontig (5/2 dupla, 2/0 tripla, 2/2 büntető) jutott, leszedett 7 lepattanót, kiosztott 3 gólpasszt és 1 sapkát, eladott 1 labdát és ő is kapott egy blokkot, a 4 beütött faultjára pedig 1 kiharcolt jutott, így 7-es indexmutatóval zárt.

A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 18/3, Seraphin 12, Singleton 10/6, Blazic 10/3
A Darüssafaka legjobb dobója: Douglas 23/9