Hangáék otthon kaptak ki a Baskoniától

A magyar válogatott ászának extrája sem volt elég, a nagyon fáradt katalánok otthon kaptak ki Hanga ex-csapatától a spanyol bajnokságban.

Az Euroligában a negyeddöntőben elvérző spanyol csapatok ACB bajnoki "pótló" mérkőzésén a hét elején még az Efes ellen sorsdöntő, 5. meccset vívó katalánok húzták a rövidebbet, ugyanis annyival fáradtabbak voltak, hogy hazai környezetben is csak futottak az eredmény után a teljes második félidőben a 18-at szóró Toko Shengelia húzta baszkok ellen. A végül 72-84-re kikapó Barca még a Real Madriddal azonos mérlegével (23-6) így is a 18 csapatos mezőny első helyén áll.

A magyar hátvéd/bedobó viszont idei egyik legjobb teljesítményét nyújtva kezdőként 28 perc alatt 19 pontig (7/11 mezőnyből, 2/6 triplából, 3/5 büntetőből), 1 lepattanóig, 5 gólpasszig, 2 labdaszerzésig, 1 blokkig és 4 kiharcolt faultig jutott - 20-as VAL-jával pedig csapata magasan legjobbja volt ezen az estén.