Hangáék Pesiccsel a kispadon kiütötték a Bilbaót

Az új edző, Szvetiszlav Pesics dirigálta Barcelona nagyon hamar lerendezte a Bilbao elleni spanyol bajnoki alapszakasz meccsét

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 20. forduló
FC Barcelona Lassa (13-7) - Retabet Bilbao (6-14) 90-58 (23-14, 12-13, 27-10, 28-21)

Már az első negyedben egyértelművé tette az edzőváltáson átesett gránátvörös-had, hogy ezen a napon a Bilbaónak nem lehet esélye, gyorsan 10 pont fölé vitte a különbséget a kiemelkedő egyéni teljesítményt nem, de egészen komplex csapatprodukciót nyújtó Barca és a harmadik etap közepére már kiütéses diadal felé haladtak Hangáék.

A hazaiak a játék minden főbb szegmensében felülmúlták Alex Mumbruékat - 39-22-re hozták a pattanó párharcot, 26-12-re múlták felül az ellent gólpasszokban és hárommal kevesebb eladott labdájuk volt.

A magyar bedobó csereként 24 percet kapott, ami alatt 8 pontot (4/6 mezőnyből, 0/2 triplából), 2 lepattanót, 1 gólpasszt és 2 szerzett labdát hozott, volt viszont 4 eladott labdája is, így most nem tartozott a hazaiak legjobbjai közé.

A Barcelona legjobb dobói: Ribas, Heurtel, Moerman 12/6-12/6, Tomic 12
A Bilbao legjobb dobói: Hammink 12/3, Redivo 10/6, Mumbru 7