Heurtel dudaszóra dobott triplája mentette meg a Realt

Könnyed fellépésnek indult, végül azonban meg kellett küzdeniük a győzelemért Hangáéknak a sereghajtó Fuenlabrada otthonában.

ACB Liga, alapszakasz, 10. forduló

Urbas Fuenlabrada (2-8) – Real Madrid (9-1) 85-88

A Real Madrid számára újabb „kötelezően behúzandó” meccs következett az utolsó helyezett Fuenlabrada otthonában. Ennek megfelelően is indult a találkozó, hiszen a fővárosiak villámrajtot vettek (10-25) és meg sem álltak 34 pontig az első negyedben. Ezt követően azonban a remek napot kifogó Obi Emegano és Dusan Risztics vezérletével elkezdte ledolgozni hátrányát, majd a vezetést is átvette a félidőre a házigazda (49-47). Szoros végjáték alakult, aminek a legvégén, döntetlen állásnál egy remek betörés-kiosztásból Thomas Heurtel kíméletlenül beverte a Real-győzelmet jelentő triplát.

Hanga Ádámnak ezúttal csendesebb meccse volt, a két büntetőjét bedobta (2 pont, 0/1 tripla, 2/2 büntető), és az 1-1 beütött és kiharcolt faultján kívül más nem került a statisztikai lapjára a pályán töltött 15 perce során.

A Fuenlabrada legjobb dobói: Emegano 27/6, Risztics 25/15, Novak 12/6, Alexander 11/3
A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 19/9, Abalde 15/6, Heurtel 12/12, Poirier 11, Yabusele 10/6, Tavares 10