Hosszabbítás után nyert a Pesaro, Filipovity remekelt

A magyar légiós csapata egyik legjobbja volt.

Olasz bajnokság, 6. forduló:

Carpegna Prosciutto Pesaro - Vanoli Basket Cremona  95-83

Fordulatos mérkőzést játszott egymással a Pesaro és a Cremona. A vendégek kezdték jobban az összecsapást, a meccs elején 5-7 pontos előnyben játszottak. A 2. negyedben jött a hatalmas fordulat, 27-7-re nyerte ezt a játékrészt a Pesaro. A félidei 15 pontos előny 20 egységre is felduzzadt a 3. negyed elején, de Mian és Hommes vezérletével visszajött a mérkőzésbe a Cremona. 33 másodperccel a vége előtt a vezetést is átvették, de Cain 2 büntetővel hosszabbításra küldte a feleket. A ráadásban már nem kegyelmezett a Pesaro,  a 12 ponttal záró Cain, valamint a 16 egységig jutó Delfino vezérletével 19-7-re húzták be az extra 5 percet.

Filipovity Márkó ismét a kispadról szállt be, de így is több mint 26 percet töltött a pályán. A rendes játékidő hajrájában lecserélték, a hosszabbítást pedig teljes egészében a kispadról figyelhette. Így is csapata egyik legjobbja volt, 16 pontot (3/4 kétpontos, 2/5 tripla, 4/5 büntető) dobott, valamint leszedett 9 lepattanót is. 20-as VAL-értékével holtversenyben a Pesaro második legjobbja volt.

A Pesaro legjobb dobói: Massenat 21/9, Delfino 16/12, Filipovity Márkó 16/6

A Cremona legjobb dobói: Mian 25/12, Hommes 24/15, Palmi 13/6