Hosszabbításban győzött a Körmend Hollandiában

Jól kezdtek a vasiak, de visszajött a meccsbe a Zwolle - az extra periódust már kézben tartották a piros-feketék.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 3. forduló

Landstede Hammers Zwolle - Egis Körmend 90-94, h.u. (14-25, 21-17, 27-23, 16-13, 12-16)

A mérkőzés részletes statisztikája az alábbi linkre kattintva érhető el!

Ha nehezen is, de megvan a siker. Első győzelmére készült a FIBA Europe Cup második csoportkörében az Egis Körmend, ennek megfelelően nagy elánnal vetették be magukat a mérkőzésbe a vasiak - hamar elléptek tíz ponttal, majd 19-5-re is vezettek. Ha kicsit későn is, de észbe kapott a holland gárda is, 25-14-ig sikerült feljönniük a házigazdáknak az első etap végére. Taylor, Turner és Varnado húzta a piros-feketéket, akik a szokásosnál gyengébben dobtak kintről, de így is őrizték előnyüket - bár a félidő hajrájában bemutatott 7-0-s rohammal bejött tíz alá a Zwolle, így is körmendi vezetéssel zárult a félidő (35-42). 3/15 volt mindössze a vasi triplamutató, és a vonalra sem sűrűn állhattakoda varnadóék (1/3), ennek ellenére kézben tartották a derbi első húsz percét. A térfélcsere azonban jót tett a hazaiaknak, sokkal eredményesebben támadtak, mint a meccs elején - 43-54 után ezúttal egy 9-0-t repesztettek, és máris ott toporogtak a magyar csapat sarkában. Edwards, Varnado és Ferencz tett róla, hogy ha szűken is, de megmaradjon a körmendi fór, az utolsó negyednek 62-65-tel vágtak neki a felek. Fej-fej mellett haladtak a gárdák, kevés kosár esett - De Pagter duplájával már a Zwolle vezetett, de Ferencz újabb trojkát küldött a helyére jókor. Kherrazi spotszerűtlen hibát vétett, ám Taylor mindkét neki megítélt büntetőt kihagyta - Dorsey Walker meg is büntette ezt, hármasával 77-76-ra visszavette a vezetést a holland együttes. Bár Varnado közelről átdobta a gyűrűt az utolsó percben, a labdára időnként egy kicsit rátekeredő Taylor kiharcolt két szabaddobást, amivel 78-78-ra kiegyenlített. Volt még egy támadása a házigazdának, de nem sikerült dobással befejezni, azt, az MTE pedig nem tudott egy másodperc alatt csodát tenni, következhetett a hosszabbítás. Itt hamar magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat, Németh Ákos ziccerével, majd Varnado pontjaival gyakorlatilag végig vezetve húzta be az extra periódust. Bár korai nagyobb előnyét leadta a Körmend, összességében megérdemelten győzött - ezzel megvan a piros-feketék első sikere a FIBA EC második körében.

A Zwolle legjobb dobói: Dorssey Walker 22/15, D. Van Oostrum 20/9, Dahlman 16.
A Körmend legjobb dobói: Varnado 28, Turner 17/9, Taylor 17.