Hosszabbításban kapott ki a PVSK Hollandiában

Dudaszós triplával egyenlített a rendes játékidő végén a Leiden, ezzel együtt jó meccset játszott a mecsekaljai gárda.

FIBA Europe Cup, A csoport, 6. forduló
ZZ Leiden (holland, 4-2) - PVSK-VEOLIA (1-5)  105-100 H.U. (23-22, 20-26, 21-16, 22-22, 19-14)

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva érhető el!

Az már korábban eldőlt, hogy a pécsiek búcsúznak az idei európai kupaporondtól, így tét nélkül léphetett pályára Csirke Ferenc legénysége Hollandiában. Mindössze tíz játékossal a keretben állt fel a magyar csapat, de nem feltartott kézzel érkeztek a mecsekaljaiak - Budimir két korai triplájával, valamint Pongó távolijával tartották a lépést a házigazdákkal. Az első negyedet minimális különbséggel a Leiden nyerte, de a második etapban elkapta a fonalat a baranyai legénység - 25-25 után Smith vezérletével egy 11-4-es sorozatot csinált a PVSK, és átvette a játék irányítását. Pontosan céloztak messziről a pécsiek, 8/17-es mutatójukkal szemben a hollandok 1/11-gyel kezdtek kintről - előnnyel is vonulhattak a nagyszünetre a már 15 pontos Smith vezette vendégek (43-48). A fordulás után hullámzott a játék képe, 55-55-nél utolérte a magyarokat a házigazda, majd Horti, Ruják és Budimir révén egy 9-2-es rohammal újfent ellépett a Pécs. Innen azonban ismét rövid idő alatt egalizált a Leiden, Persons és Huggins húzták a hazaiakat - 36 pontot szerzett a festékből a holland gárda, és a gyorsindításokat is eredményesen fejezték be. 64-64-ről indult tehát az utolsó(nak vélt) játékrész, Csirics hármasával ismét a mieink tartottak előrébb. Diggs és Smith találataival 78-71-es előny épített ki a PVSK, de Ververs és Pasalic ezúttal sem hagyta, hogy leszakadjanak a házigazdák. Másfél perccel a rendes játékidő vége előtt még 84-79-re a Csirke-legénység vezetett, ám kaotikus végjátékban sikerült a hollandoknak hosszabbításra menteni a meccset: Huggins egy dobócsellel elküldte védőjét, de így sem könnyű hármast engedett el - a dobás kimaradt, de a lepattanó visszakerült hozzá, kiosztotta azt az üresen álló Randamie-nek, aki nem hibázott, a dudaszó pillanatában bevágta az egyenlítést jelentő trojkát. A ráadás bár pécsi kosárral indult, a Leiden fölényét hozta,  egy 8-2-es etappal végleg meglépett a hazai csapat a baranyaiaktól. Randamie lekopírozta koráábbi hármasát, és bár -9-ről még visszajött a PVSK, fordítani már nem maradt ereje - pontzáporos meccsen szenvedte el ötödik vereségét Csirke Ferenc együttese a nemzetközi porondon.

A Leiden legjobb dobói: Parsons 28, Huggins 17/9, De Jong 16.
A PVSK legjobb dobói: Smith 27/12, Horti 17/3, Diggs 16/6.