Hosszabbításos vereséget szenvedtek Hangáék

Egyelőre nem tudta bebiztosítani az első kiemelését a Barcelona.

Maccabi Tel Aviv - FC Barcelona 99-94 - hosszabbítás után

A Barcelona már biztosan ott lesz az Euroliga rájátszásában, az is fix, hogy meglesz a pályaelőnye, az viszont a mostani meccs után még nem biztos, hogy az első kiemelést is megszerzi - győzelem esetén ezt is kipipálhatták volna a katalánok. A katalánok végig futottak az eredmény után, voltak kétszámjegyű hátrányban is, az alsóházi Maccabi folyamatosan előrébb tudott járni, aztán három másodperccel a rendes játékidő előtt Cory Higgins kettesével mentett hosszabbításra a Barca. Ott is szorosan alakult a küzdelem, mindkét csapat vezetett, majd 94-94 után a hazaiak jobban büntetőztek és megnyerték a mérkőzést

A Barcelona így is vezeti a tabellát, de az első kiemelést még nem biztosította be - most Nikola Mirotic (23 pont, 10 lepattanó) és az említett Higgins (20 pont, 8/12 mezőnyből) volt a két vezér, míg Hanga Ádám szűk húsz perc játék alatt 6 pontot, 1 lepattanót, 2 gólpasszt és 1 labdszerzést tett hozzá.