Hullámzó meccsen vesztettek Rosco Allenék

Rosco Allenék -16-ról fordítottak az Andorra otthonában, aztán -11-ről még egyszer visszakapaszkodtak a meccsbe, de újra fordítani és nyerni már nem volt idejük.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 9. forduló
MoraBanc Andorra (6-2) - Rio Natura Monbus Obradoiro (2-7) 91-87 (21-18, 24-16, 20-24, 26-29)

Kifejezetten jól kezdtek a vendégek Shayne Whittington vezetésével, Rosco Allen kosarainak is köszönhetően pedig tartották 5 pontos előnyüket a negyed feléig (9-14), ezt követően aztán jó ideig elég egyoldalú volt a meccs - az első negyedben már csak Mickey McConnell szerzett pontot az Obradoirónál, amely nem tudta tartani a sokkal több lábon álló hazaiakat (21-18). A második felvonásban még tovább nőtt a távolság, sőt, úgy tűnt, el is dőlhet a meccs - a negyed első 7 percében mindössze 9 pontot termelt támadásban a Rio Natura Monbus, míg a hazaiaktól mindig volt valaki, aki betalált, Jelinek két büntető után így 16 pont volt már a távolság (45-29). Itt talán el is hitték a hazaiak, hogy megvan a meccs, a félidőből hátralévő három percet ugyanis 5-0-ra nyerték Roscóék, akik így kozmetikáztak némileg a nagyszünetre (45-34).

A fordulást követően lett igazán komoly ez a vendég roham, miután Dulkys és Whittington összesen 3 triplájával 70 másodperc alatt visszajött 2 pontra az Obradoiro (49-47), és a 25. perc elején Bendzius hármasával megvolt nekik a vezetés is (51-53). Ezt az előnyt egészen a 27. perc közepéig sikerült tartaniuk, 56-58 után viszont a hazaiak csináltak egy 9-0-t, így a záró 10 perc előtt újra ők vezettek 7 ponttal (65-58). A negyedik negyedben mindent megpróbáltak Roscóék, de Walkert nem nagyon tudták megfogni, ebben a szakaszban gyakorlatilag egyedül tartani tudta csapata fórját. Még két és fél perccel a vége előtt is megvolt a hazaiak 11 pontos előnye, ám Bendzius és McConnell is beszórtak gyorsan 1-1 triplát, ezzel visszajött 5 pontra az Obradoiro alig kevesebb mint két perccel a vége előtt (84-79). Albicy és Shermadini is büntetőket hibáztak, így még közelebb jutott a Rio Natura Monbus mai két vezére, Whittington és McConnell révén (86-84), de Shermadini duplája után Rosco triplát hibázott, a következő hármasa már későn jött, így győzött az Andorra (91-87).

Rosco Allen 27 perc játék alatt ezúttal 12 pontig jutott (2/7 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 eladott labdája, valamint 1-1 beütött és kiharcolt személyi hibája, így 6 VAL-lal zárt.

Az Andorra legjobb dobói: Walker 16/12, Antetokounmpo 11/3, Shermadini 11, Martin 11/6, Sztevics 10.

Az Obradoiro legjobb dobói: McConnell 22/6, Whittington 21/9, Rosco Allen 12/6, Bendzius 11/9, Dulkys 10/6.