Keller Ákos jó játékával egyenlített a Pau a francia rájátszásban

Az első nagy vereség után másodjára javított a Pau, Keller is jól játszott, kedden dől el az elődöntőbe jutás.

Francia bajnokság, rájátszás, negyeddöntő:

Pau-Lacq Orthez - JSF Nanterre 76-64

A két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén nagy vereségbe belefutó Pau hazai pályán az egyenlítésért lépett pályára, és az első félidőben védekezésben parádéztak is, mindössze 26 ponton tartották ellenfelüket. A harmadik negyedben azonban jobban játszott a Nanterre, sőt a zárónegyedben előnybe is kerültek. A hajrában aztán ismét erőre kapott a Pau, Smith és Chikoko vezetésével állva hagyták az ellenfelüket, és kiegyenlítették az állást - a továbbjutásról döntő harmadik mérkőzést kedden este rendezik Nanterre-ben.

A hazaiaknál Keller Ákos kevesebb mint 11 perc alatt 8 pontot szerzett, mezőnyből 4/5-tel, a triplavonal mögül 0/2-vel célzott, emellett 2-2 védő- és támadólepattanója, 1-1 blokkja és szerzett labdája akadt, a negatív oldalon 2 beütött fault szerepel - összességében 9 VAL-t gyűjtött.