Keller dupla-duplával tért vissza az Adria Ligába

A magyar válogatott centere csapata egyik legjobbja volt, de az Igokea legyőzte a horvát együttest.

Adria Liga, 5. forduló
KK Igokea - KK Zadar 79-71

Rettenetesen hullámzó első félidőt követően már kiegyenlítettebb és kiegyensúlyozottabb volt a második 20 perc. A bosnyákok a záró felvonás közepén 9 ponttal megléptek, és bár innen két és fél perccel a lefújás előtt még visszajött 4 pontra a horvát gárda, lőtávolba már nem tudott kerülni, így győzött a vendéglátó.

A Zadarnál az Adria Ligában is bemutatkozott a magyar válogatott Körmendtől igazolt centere, Keller Ákos - egy horvát bajnokin már pályára lépett, az Alkar ellen 13 pontig és 5 pattanóig jutott. Keller, aki a Szolnokkal játszott már korábban a délszláv bajnokságban, ezúttal dupla-duplát jegyzett: kevesebb mint 24 perc alatt 10 pont (5/7 dupla), 11 pattanó (5 támadó), 1-1 gólpassz, szerzett és eladott labda került a neve mellé 1 kiharcolt faulttal együtt. Kipontozódott, de így is 16 VAL-t rakott össze, aminél jobbat a Zadarnál csak a 24 pontig jutó Bryon Allen produkált (18 VAL).

Az Igokea legjobb dobói: Evans 17/9, Kariniauskas 13/9, Lesic 12.
A Zadar legjobb dobói: Allen 24/9, Ivanov 10/6, Siriscevic 10/6, Keller Ákos 10.