Kellerék őrült meccset nyertek meg az utolsó pillanatban

A kisebb gödörbe kerülő Pau-Lacq-Orthez egy sokáig emlékezetes meccset nyert meg, a magyar center újra jó teljesítményt hozott.

Az utolsó helyen álló Antibes ellen kötelező győzelem begyűjtéséről beszélhettünk (volna) Keller Ákosék számára a francia élvonal alapszakaszának 29. fordulójában, ám a negyedik negyedben óriási leolvadást produkáló hazaiak végül egy 10 másodperccel a lefújás előtt szerzett Chikoko-féle meccsnyerő triplával menekültek meg (73-72). Ezzel a sikerrel tartja holtversenyes második helyét a bajnokságban 19-10-es mérlegével a Pau.

A magyar légiós kezdőként 30 perc alatt 7 ponttal (3/5 mezőnyből, 0/1 triplából, 1/2 büntetőből), 8 lepattanóval, 3 gólpasszal, 4 blokkal és 3 kiharcolt faulttal zárt.