Kilencpontos vereséget szenvedett Zaragozában a Falco

Parádés harmadik negyedet futott a magyar csapat, de ez nem volt elég a bravúrhoz.

fotó: championsleague.basketball

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 3. forduló
Casademont Zaragoza - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 85-76 (19-14, 31-17, 15-26, 20-19)

A Benke Szilárd nélküli Szombathely az Anderson-Váradi-Perl-Bruinsma-Searcy ötössel kezdett, de elég hamar hátrányba került, mert a Zaragoza már az első percekben futott egy 8-0-t és meglépett ellenfele elől. A magyar csapat az első hét perc során összesen négy pontot tudott feltenni a táblára, nem igazán működött a támadójáték, majd a második negyedre már a védekezés is szétcsúszott, ott nagyon rohamoztak a spanyolok - a játékrész közepén már húsz pont körül mozgott a távolság, egyszerűen nem tudott nagyobb ellenállást bemutatni a Falco. A fordulás után aztán mindent beleadtak Gasper Okorn fiai és egy brutális negyedet raktak össze, ahol kőkeményen védekeztek, fizikálisak voltak, támadásban pedig a leghatékonyabb fegyvereikhez nyúltak - fontos dobásokkal, kiharcolt faultokkal folyamatosan lopták a távolságot és a játékrész hajrájára a közte húszból közte hatot, vagyis abszolút nyílt meccset tudtak csinálni. Ezzel viszont ellőtték az utolsó puskaporukat, ennél közelebb már nem engedte őket a spanyol együttes: a Szombathely helytállt, innentől már végig látótávolságon belül maradt, de nem tudott meglepetést okozni, a Zaragoza meg tudta védeni a hazai pályáját.

A Falcónál Bruinsma (21 pont, 7/10 mezőnyből, 3/5 tripla, 3 labdaszerzés), Perl (17 pont, 10 lepattanó, 7/11 mezőnyből) és Searcy (15 pont, 6 lepattanó, 7/9 mezőnyből) kilógott felfelé, csapatszinten 50%-kal dobtak, a tripláikkal viszont komoly gond volt: összesen négyszer találtak be kintről, alig 22%-kal céloztak a vonalon túlról. Hiába nyerték meg a lepattanózást, ez így önmagában nem volt elég a sikerhez, Váradiék nem tudtak bravúrgyőzelemmel hazatérni.

A Zaragoza legjobb dobói: Benzing 14/6, Ennis 14/9, Sulaimon 13/9
A Falco legjobb dobói: Bruinsma 21/9, Perl 17, Searcy 15