Kiütéses győzelmet aratott a Barcelona

Hanga Ádám a kispadról szállt be.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 13. forduló:

Barcelona - Herbalife Gran Canaria 91-63 (24-12, 29-18, 18-13, 20-20)

Az első negyedben állva hagyta ellenfelét a Barcelona, még 5 perc sem telt el, amikor 17-7-es állást mutatott az eredményjelző. A második negyed elejéig megmaradt a 10 pont körüli különbség, majd a hazaiak még egyet robbantottak. 50-25-nél már 25 pontos előnybe kerültek, és a nagyszünetre eldöntötték az érdemi kérdéseket. A fordulás után már csak arra kellett figyelnie a Barcelonának, hogy mindenki kapja meg a perceit, de senki se játsszon túl sokat. Végül a 30 percet pályán töltő Sergi Martinezt leszámítva senki sem töltött 22 percnél többet a parketten, a kulcsemberek pedig 10-15 minutum lehetőséget kaptak.

Hanga Ádám ezúttal csereként szállt be. Az első félidőben nem kapott lehetőséget, a fordulás után viszont ott volt abban az ötösben, amelyik megkezdte a 3. negyedben a játékot. Annak ellenére, hogy egy eldőlt meccsbe szállt be, nem tétlenkedett, és igyekezett megtölteni a statisztikai lapját. 10 perc alatt 6 pontot (3/3 kétpontos, 0/1 hárompontos), 2 lepattanót, 1 gólpasszt és 1 eladott labdát jegyzett, illetve 2 személyi hibát követett el.