Kiütéses győzelmet aratott a Wroclaw

Keller Ákos nagyszerűen játszott, csapata óriási különbséggel nyert.

Lengyel bajnokság, alapszakasz, 20. forduló:

Asseco Arka Gdynia - WKS Slask Wroclaw 63-102 (14-23, 16-27, 12-37, 21-15)

Az első percek kiegyenlített kosárlabdát hoztak, nem alakult ki nagyobb különbség a csapatok között. Az első és a második negyed fordulópontja ugyanakkor a vendégeknek sikerült jobban, 14-17 után zsinórban 9 pontot szereztek, ezzel magabiztos előnybe kerültek. A félidő hátralévő részében sem sikerült közelebb zárkóznia a Gdynia csapatának, sőt, ismét a Wroclaw futott egy 9-0-t, így magabiztos, 20 pontos előnnyel mehettek el pihenni a vendégek. Szünet után már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség, és arról az ekkor 10 pontot beszóró Keller Ákos is tett, hogy sok legyen, az ő második triplájával lett meg először a közte 30. A Wroclaw előnye tovább nőtt, egy ponton 47 egységgel is vezettek már, mielőtt a hazaiak kicsit kozmetikázni tudtak volna az eredményen.

Keller Ákos kezdőként lépett pályára a vendégeknél, és ezúttal 22 perc lehetőséget kapott. Főleg a 3. negyedben remekelt, amikor 10 pontot szerzett, összességében pedig hibátlan dobásmutatóval jutott el 14 pontig (4/4 kétpontos, 2/2 hárompontos) és 5 lepattanóig. 4-4 személyi hibát és eladott labdát is feljegyeztek a neve mellett, 17-es indexe a 4. legjobb volt a mezőnyben.