Kiütéses vereséget szenvedett a Pesaro

Filipovity bőszen próbálkozott a triplavonalon túlról, de ezúttal ő sem tudta megtolni a Pesaro szekerét.

Olasz bajnokság, 16 forduló:

Banco di Sardegna Sassari - Carpegna Prosciutto Pesaro 99-74 (23-19, 21-22, 28-20, 27-13)

Már az első félidőben is inkább a Sassari járt előrébb, de nem alakult ki nagyobb különbség a csapatok között, egészen 41-41-ig tartani tudta magát a Pesaro. Fordulás után fokozatosan kezdett ellépni a hazai csapat, az utolsó 10 percben pedig kiütésessé tették a győzelmüket, akkor sem álltak le a pontgyártással, amikor végleg eldőlt a mérkőzés kimenetele.

Filipovity Márkó most is a Pesaro kezdőjében kapott helyet, viszont az első félidőben viszonylag hamar begyűjtött 2 személyi hibát, ezért ekkor az utóbbi időben megszokottnál kevesebb időt tölthetett a parketten. Végül így is közel 27 percet játszott, ami alatt szerzett 13 pontot (1/3 kétpontos, 3/8 hárompontos, 2/2 büntető), valamint begyűjtött 5 lepattanót is.