Magabiztosan verte macedón ellenfelét az Olaj

A Szolnoki Olaj KK együttese a 25. perc után gyorsan döntésre vitte a dolgot a Karpos Sokoli ellen, pillanatok alatt 20 pont közeli előnyt alakítottak ki - Dragan Alekszics együttese 94-73-ra győzött.

FIBA Europe Cup, Csoportkör, H-csoport, 1. forduló
Szolnoki Olaj KK (1-0) - Karpos Sokoli (0-1) 94-73 (26-15, 17-19, 30-22, 21-17)

Szolnok: Perry 16/12, Vojvoda 11/6, Ford 14/6, Milosevics 13/3, Andric 12.
Csere: Polyák 3, Kovács 4, Tóth Á. 10, Phillip 11.

Karpos Sokoli: Szokolov 8, McFadden 15, Csomagics 8, Gjuroszki 11/9, Labovics 7/3.
Csere: Brown 13/3, Nikolovszki 11/9, Collins -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első 2-3 perc puhatolózása után Ford és Andric révén jobban kezdett az Olaj, az első felvonás közepéhez hatpontos előnnyel érkezett a szolnoki alakulat, mielőtt Gjuroszki öt pontjával tapadt volna rájuk a Karpos Sokoli (12-11). Ekkor érkezett egyrészt egy 9-0-s sorozat a szolnokiaktól, másrészt a macedónok teljesen leálltak támadásban - a játékrész utolsó négy és fél percében két kosarat és összesen négy pontot jegyeztek, így Phillip és Perry vezetésével 11 ponttal ugrott meg Dragan Alekszics együttese, újfent magabiztosan kezdték tehát nemzetközi meccsüket saját közönségük előtt (26-15).

A második felvonás elején Kovács Péter talált be kétszer is, az ő pontjaira feleltek a vendégek, de Milosevics és Tóth Ádám kosarai után egy kisebb szünet következett a pontgyártásban - McFadden a negyed felénél talált be, de a differencia nem nagyon változott a két együttes között (34-23). Vojvoda és Andric vezetésével 16 ponttal ugrott meg az első félidőben a triplákat mindössze 2/12-vel dobó, de a lepattanócsatát 21-13-ra megnyerő szolnoki alakulat, a félidő vége viszont egyértelműen a Sokolié volt, amely Gjuroszki és Nikolovszki révén három triplát is beszórt, ezzel 9 pontra zárkózott a nagyszünetre (43-34).

A fordulás után McFadden és Nikolovszki vezetésével még inkább felpörögtek a macedónok, öt pontra visszajöttek, és folyamatosan itt tartották hátrányukat, de a felvonás közepére egy 7-0-s szakasszal megint meglépett a Szolnok, újra 12 pont volt a differencia a magyar alakulat javára (57-45). Brown és Labovics utoljára hozták látótávolságon belülre a vendégeket (57-51), de Milosevics és Polyák révén rohamléptekben nőtt az Olaj előnye a negyed hátralévő részében, Tóth Ádám révén pedig meg is maradt a fór, ami 17 pontos volt 10 perccel a vége előtt (73-56).

Az utolsó negyedben gyakorlatilag semmilyen kérdés nem volt már azzal kapcsolatban, hogy mely csapat fog nyerni. A hazaiaknál Perry, Phillip és Ford szórták meg némileg magukat, Vojvoda pedig hat elrontott kísérlet után kétszer betalált a triplavonalon túlról, míg a vendégeknél Szokolov és Brown kapkodák leginkább magukat. Végül nagyon simán, 21 ponttal, 94-73-ra győzött a Szolnok, sima sikerrel kezdték a csoportkört is a Tiszaligetben.