Maronka Zsombor szerepet kapott a Badalonában

Csapata sikerrel vette a spanyol bajnokság nyitófordulóját.

A Joventut Badalona hosszú idő után ismét szurkolói előtt játszhatott, és 85-79 arányban le is győzte a Bilbao együttesét. A hazaiaknál főként a két ex-Barcás, Pau Ribas és Ante Tomic vitte a prímet, előbbi betörésekből, utóbbi a palánk alatt adott stabilitást a gárdának. Az egyik új igazolás, Derek Willis is 17 ponttal jelentkezett, és rendre a hazaiak tartottak előrébb. Az ellenfél viszont 13/31 hármast vágott be és 16 (!) támadópattanót szedett le, ennek köszönhetően mindig vissza tudtak kapaszkodni, a negyedik negyedben pedig a zónával alaposan meg is zavarták a hazai gépezetet. Az utolsó percben 81-79-nél a vezetésért támadhatott a Bilbao, de ekkor Ribas labdát szerzett, majd Parrával dobatott egy saroktriplát, így végül a Badalona megmenekült.

Maronka Zsombor kicsit több, mint 7 percet kapott az összecsapáson, ez idő alatt 1 lepattanót szedett és kiosztott 1 blokkot is, 2 VAL-lal és +1-es plusz-mínusz mutatóval zárt.