Megint a sírból fordították meg a meccset Hangáék

Borzasztóan hullámzó meccsen, a sokszor most is erőtlenül játszó Baskonia két negyedet megint átaludt, 30 másodperccel a vége előtt 4 ponttal volt lemaradva a Zaragozától - innen sikerült kiharcolni a hosszabbítást és a győzelmet.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 9. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (6-3) - Tecnyconta Zaragoza (3-6) 101-92 hosszabbítás után (18-25, 27-17, 17-25, 25-20, 14-5)

A Baskonia nem kezdett jól, de az első negyed jó részében fej-fej mellett haladt a Zaragozával, 18-16-re vezettek is Rodrigue Beaubois triplájával, viszont Stephen Holt vezetésével egy 9-0-val zárta a szakaszt a Zaragoza, 7 ponttal vezettek 10 perc játék után (18-25). A második felvonásban azért felpörögtek a hazaiak, sorra szerezték a kosarakat, és 25-32 után egy 8-0-val fordítottak. Ezt követően a félidőből hátralévő időben minimális előnyben játszottak, három ponttal álltak jobban 20 perc után (45-42).

A fordulást követően megint jött a feketeleves, 52-48 után egy 11-0-t ment a vendég gárda a német válogatott Robin Benzing kosarainak köszönhetően, és Hanga Ádám, valamint a két magasember, Johannes Voigtmann és Andrea Bargnani hiába kezdték el a pontgyártást, közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez a Baskonia (62-67). Az utolsó negyedben semmi nem utalt a váltásra két és fél percig, aztán a 33. percben 66-75 után fordult megint a kocka, Beaubois gyakorlatilag egymaga egalizált három triplájával kettő perc alatt (77-77). A vezetést is átvették Hangáék, de a Zaragoza még egyszer fordítani tudott, 87-83-ra léptek el fél perccel a vége előtt az előző forduló MVP-je, az ezúttal is parádézó Stefan Jelovac duplájával. Shane Larkin előbb dobott egy duplát, majd Tomas Bellas adta el a labdát, így jöhettek még a hazaiak, Larkin pedig a legvégén két büntetőhöz jutott, amit be is dobott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban aztán már csak egy csapat volt a pályán, a vendégek összeestek attól, hogy nem tudták a rendes játékidőben megnyerni a meccset, így végül 101-92-re győzött a Baskonia.

Hanga Ádám majdnem 35 perc alatt 16 pontot (8/10 dupla, 0/4 tripla, 0/1 büntető), 5 pattanót, 2 gólpasszt, 1 szerzett és 4 eladott labdát, 1 blokkot, illetve 1 beütött és 4 kiharcolt faultot ért el, ezzel 17 VAL-lal zárt.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 22/12, Bargnani 17/3, Hanga Ádám 16, Larkin 14/6, Voigtmann 12.

A Zaragoza legjobb dobói: Jelovac 30/6, Holt 14/6, Fotu 14, Benzing 13/3, Juskevicius 13/9.