Megizzadt hazai pályán a Barcelona

Hanga Ádámék csak az utolsó másodpercekben tudták bebiztosítani a győzelmet.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 28. forduló:

Barcelona - Urbas Fuenlabrada 81-79 (20-17, 11-18, 25-24, 25-20)

A 2. helyen álló Barcelona számított a találkozó egyértelmű esélyesének, annak ellenére is, hogy Nikola Mirotic nem állt a hazaiak rendelkezésére. A mérkőzés előtt a 16. helyet elfoglaló Fuenlabrada ennek ellenére sem feltartott kézzel érkezett Barcelonába, és az első félidőben egyenrangú partnernek bizonyultak, sőt, többnyire inkább ők vezettek pár ponttal. A fordulás után 31-40 is állt már az eredményjelzőn, viszont valamivel később egy 11-0-s futással fordítani tudott a Barcelona, bár csak átmenetileg. Az utolsó 10 perc is végig kiélezetten zajlott, aminek a legvégén Brandon Davies 4 másodperccel a vége előtt elsüllyesztett 2 büntetője döntött, és erre már nem érkezett válasz.

Hanga Ádám csereként beszállva 8,5 perc lehetőséget kapott. Pontot ezúttal nem szerzett, mindkét mezőnykísérlete kimaradt, viszont 2-2 lepattanót és labdaszerzést feljegyeztek nála, míg a negatív oldalra 2 eladott labda került a neve mellé.