Nem volt esélye a PVSK-nak a Benfica otthonában

A feldobástól kontrollálta a mérkőzést a portugál együttes, a mecsekaljaiak búcsúztak a nemzetközi porondtól.

FIBA Europe Cup, A csoport, 5. forduló
SL Benfica (portugál, 4-1) - PVSK-VEOLIA (1-4) 85-66 (19-6, 20-17, 34-23, 12-20)

A mérkőzés statisztikája az alábbi linken tekinthető meg!

Rendkívül meggyőzően kezdte a derbit a 3-1-es mérleggel álló portugál csapat, hamar komoly előnyt alakítottak ki Daman Hollisék - 9-6 után egy 10-0-s sorozattal zárták az első játékrészt. A folytatásban sem alakult sokkal rózsásabban a pécsiek helyzete, a második etapot is 11-2-vel indította a Benfica, 9 gólpassznál jártak már a hazaiak, míg az első PVSK-asszisztra 13 percet kellett várni. Első 20 mezőnykísérletéből mindössze három akadt be Csirke Ferenc fiainak, fokozatosan nőtt a különbség, de a félidőt két Smith-triplának és egy labdaszerzést követő Csirics-ziccernek köszönhetően egy 8-0-s futással fejezte be a mecsekaljai gárda (39-23). A momentum azonban elillant a nagyszünetben, a térfélcserét követően visszaállította korábbi tetemes előnyét a Benfica - csaknem annyi pontot szórtak a harmadik negyedben, mint az első kettőben összesen. A záró felvonásra fordulva a lényegi kérdések eldőltek, Smith és Csirics mellett ezúttal nem igazán akadt jobb teljesítmény a magyar csapatban - a kintről 0/10-zel kezdő pécsiek 5/23-as triplamutatóval fejezték be az összecsapást, és bár a végére kozmetikáztak az eredményen, összességében nem volt esélyük ezen az estén. A portugálok 50%-kal dobták a hármasokat (15/30), hét játékosuk ért el legalább 8 pontot, kiegyensúlyozott támadójátékuk pontossággal párosult, és megérdemelten győztek.

A Benfica legjobb dobói: Silva 18/15, Lisboa 15/12, Lima 11/9.
A PVSK legjobb dobói: Smith 21/6, Csirics 15/9, Horti 9.