Parádés játékkal győzte le a Falco a Zaragozát a Bajnokok Ligájában

A végjátékban valóságos triplaesőt zúdított eddig veretlen spanyol ellenfelére a Szombathely.

fotó: championsleague.basketball

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 4. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Casademont Zaragoza 94-86 (22-28, 27-22, 21-22, 24-14)

Megvan a második győzelem. Múlt héten Zaragozában egy gyengébb és egy remek félidőt játszott, de nem tudott nyerni a Falco, így most otthon természetesen szeretett volna visszavágni. Az első negyed még nem alakult jól (a vendégek egy 14-5-tel léptek meg), utána viszont sikerült felvenni a kesztyűt (miután előbb tíz pontra elnyúlt a Zaragoza) és a remek támadójátéknak köszönhetően egy kiegyenlített meccset tudott vívni Gasper Okorn alakulata. A végjátékra aztán sikerült rátenni még egy lapáttal: négy perccel a vége előtt még 84-81-re vezetett a Zaragoza, itt azonban dobott egy triplát Benke, aztán Bruinsma, majd a spanyolok válasza után Benke még egyszer betalált kintről, így az utolsó két percnek már a Falco mehetett neki 90-86-os előnnyel. Másfél perccel az órán aztán jött Anderson és ő is beköszönt távolról, ez pedig már tetemes előnyt jelentett a magyar csapatnak, a teljesen lefagyó Zaragoza egyszerűen képtelen volt reagálni - a végeredményt Bruinsma büntetője állította be, így az utolsó négy percet 13-2-re megnyerve fantasztikus győzelmet aratott a szombathelyi csapat. A Falcónak ez volt a második sikere az idei BL-kiírásban, így 2-2-vel folytathatja majd a csoportkört - a Zaragoza 3-0 után most kapott ki először, ez is mutatja, hogy mit vitt  véghez a Szombathely.

Parádésan játszott a Falco. Elképesztő teljesítmény kellett a hazaiak bravúrgyőzelméhez, de ezt most hozta a sárga-fekete alakulat, amely végül úgy dobott 94 pontot, hogy 59,7%-kal (!) tüzelt mezőnyből, 58,8%-kal vert be tíz triplát és a lepattanózást is megnyerte 34-27-re. A hazaiaknál Anderson szenzációsan játszott (25 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz, 7/11 mezőnyből), de mellette többen is hozták az extrát, Benke (15 pont, 3/5 tripla), Bruinsma (15 pont, 3/3 tripla, 5 lepattanó), Perl (17 pont, 6/9 mezőnyből) és Searcy (12 pont, 5 lepattanó) is kétszámjegyű ponttermést tett a közösbe, Váradi stabil védekezéssel és hat ponttal járult hozzá a győzelemhez, rajtuk kívül pedig Milosevics és Lake lépett még pályára 11-13 perc erejéig. A Falco nagyon koncentrált, nagyon pontos, nagyon lelkes kosárlabdával kerekedett felül spanyol élvonalbeli ellenfelén, legközelebb pedig január 6-án, a csoportutolsó Lublin otthonában léphet pályára.

A Falco legjobb dobói: Anderson 25/6, Perl 17/6, Benke 15/9, Bruinsma 15/9
A Zaragoza legjobb dobói: Thompson 23, Ennis 18/6, Brussino 10/3, Benzing 10/6