Pongó 14 gólpasszig jutott, de a Nürnberg ezúttal is kikapott

Újabb kiélezett meccset bukott el a német másodosztály sereghajtója, a Nürnberg.

Bundesliga ProA, alapszakasz, 28. forduló:

Nürnberg Falcons BC – MLP Academics Heidelberg 85-92 (18-18, 28-31, 18-24, 21-19)

A Nürnberg a fordulót megelőzően továbbra is az utolsó, tizenötödik helyen szerénykedett a Bundesliga második vonalában, ráadásul ezúttal az éllovas Heidelberg csapatát fogadták, így érthető módon nem ők számítottak az összecsapás favoritjának. Mindezek ellenére végig próbáltak meccsben maradni, a 18 pontig jutó Tra Holder mellett éppen a magyar kosaras volt az, aki fazont szabott a hazaiak támadójátékának. A vendégek ellenben Jordan Geist (18 pont) és Evan McGaughey (14 pont, 6 lepattanó) vezérletével a harmadik játékrészben eldöntötték a parola végkimenetlét, s onnantól már hiába próbálkoztak a bajorok, ezúttal is vesztesen bandukolhattak le a parkettről.

Pongó Marcell 23 percet töltött a pályán, ez idő alatt 3 pontot (0/3 kétpontos, 1/2 tripla, 0/0 büntető) dobott, kiosztott 14 gólpasszt és leszedett 5 lepattanót, emellett sajnos akadt 5 eladott labdája is - összesen 13 VAL-t gyűjtött, csapatában ezzel holtversenyben a legjobb értékindexet tudhatta magáénak.