Pongó Marcell nagyon sokoldalú volt, de csapata kikapott

A magyar játékos megtöltötte a statisztikai adatlapot, de a Nürnberg nyerő helyzetből bukott el, a negyedik negyedben inkább már az eredmény után futva.

Pongó Marcell csapata, a Nürnberg Falcons nagyon hosszú idő után léphetett megint pályára a német másodosztályban - az együttes a Phoenix Hagen vendége volt.

Az első félidőben többnyire az történt, amit a nürnbergiek akartak, vezettek is 11 ponttal, ez a differencia pedig a harmadik negyed legeljén 13-ra nőtt. Innentől kezdve azonban beindult a vendéglátó, amely a negyedik negyed első felében már át is vette a vezetést. A Falcons megpróbált még kapaszkodni, de leginkább már csak ellenfelét üldözte az utolsó 6-7 percben, és végül 88-86-os hazai siker született.

A vendégek magyar válogatott irányítója kezdőként majdnem 28 percet töltött a pályán, ami alatt 10 pont (3/5 dupla, 1/4 tripla, 1/2 büntető), 5 pattanó, 7 gólpassz, 1 szerzett és 3 eladott labda került a neve mellé, így végül 14 VAL-lal zárta az összecsapást.