Pongó Marcellék nagyon kikaptak, de Fazekas Máté jó volt

Az Orange Academy 44 pontos vereséget szenvedett - a két magyar játékos közül a fiatal center volt ezúttal a jobb.

A német másodosztályban a hétvégén az alapszakasz 23. fordulóját rendezték, a ratiopharm Ulm fiókcsapata, az Orange Academy pedig a rájátszáshelyen álló Phoenix Hagen vendége volt. A weissenhorni alakulat főleg a nagyszünet után esett össze, súlyos vereséget szenvedett (99-55), és így 5-18-cal már csak az utolsó előtti helyen áll, 7-16-as mérleggel van előtte az Ehingen a 14. pozícióban.

A vendégek magyar irányítójának, Pongó Marcellnek sem ment ezúttal a játék, 17 és fél perc alatt 9 pontot (4/9 dupla, 0/5 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanót, 2 gólpasszt és 4 eladott labdát jegyzett, amivel 0 VAL-t ért el. A gárda magyar centere, Fazekas Máté azonban 20 percnyi játéklehetőséget kapott ezen a találkozón, amit szépen ki is használt - ő szintén 9 pontot (2/5 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető) termelt, emellett volt 1 gólpassza és 4 személyi hibája, ami 7 VAL-t jelentett összességében.