Rosco Allen két meccs alatt 47 pontot dobott a hétvégén

A Niigata 1-1-es mérleggel hozta le a hétvégi két fordulót a japán élvonalban, a magyar játékos mindkét találkozón a mezőny legjobb teljesítményével jelentkezett.

Japán élvonal, 3. forduló:

NeoPhoenix – Niigata 64-77 (11-23, 20-19, 19-19, 14-16)

Japán élvonal, 4. forduló:

NeoPhoenix – Niigata 85-82 (24-20, 16-15, 19-15, 26-32)

A japán élvonal eheti dupla fordulójában Rosco Allen és a Niigata a NeoPhoenix otthonába látogatott. A szombati mérkőzésen hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek, már az első negyed közepén 10 pontos előnybe kerültek (7-17), és ezt a különbséget szinte végig magabiztosan őrizték. A NeoPhoenix a harmadik negyedben tudott kétszer felzárkózni -3-ig, viszont 44-47 után egy 3-12-es futás következett, nem forgott valódi veszélyben a Niigata győzelme. A vasárnapi összecsapás más játékképet hozott, ezúttal a NeoPhoenix irányított inkább, míg a vendégek rohantak az eredmény után. A különbség sokáig 5-6 pont körül mozgott, viszont a negyedik negyed legelején már 61-50-re vezettek a hazaiak, ezt követően viszont megrázta magát a Niigata és egy 6-17-es futással kiegyenlítettek. A vezetést már nem sikerült átvenniük, a NeoPhoenix rendezte a sorait, ismét pár pontos előnybe kerültek, az utolsó másodpercben pedig kimaradt Rosco Allen egyenlítésért elhajított hármasa, így 1-1-gyel zárult a két csapat hétvégi párharca.

Rosco Allen mindkét találkozón kezdőként lépett pályára, és meghatározó szerepet játszott a Niigata csapatában. Az első mérkőzésen 33 perc alatt szerzett 23 pontot (9/12 kétpontos, 0/2 hárompontos, 5/6 büntető), begyűjtött 8 lepattanót és kiosztott 4 gólpasszt, míg a serpenyő másik oldalába 2-2 eladott labda és személyi hiba került – 30-as indexével a mezőny legjobbjaként zárt. A második meccsen a Niigata veresége legkevésbé a magyar légióson múlt, Rosco Allen ugyanis 32 perc alatt dobott 24 pontot (4/10 kétpontos, 4/5 hárompontos, 4/5 büntető), begyűjtött 15 lepattanót, kiosztott 6 gólpasszt és szerzett 1 labdát is, miközben csak 2-2 eladott labdát és személyi hibát vétett – ezúttal 38-as indexet ért el, míg a mezőny második legjobbja csak 23-as indexet, messze a mérkőzés legjobb teljesítményét nyújtotta.