Rosco Allen új csapata kikapott a régitől

A negyedik negyedben vesztett a Tenerife, Allen 17 percet játszott, de nem tudott segíteni az Obradoiro ellen

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 9. forduló

Rio Natura Monbus Obradoiro (7-2) – Iberostar Tenerife (4-5) 75-64 (21-19, 15-15, 18-18, 21-12)

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidőben, a hazaiaknál több jó teljesítmény is akadt, a vendégeknél viszont Tobey és Ponitka intézte a pontszerzés dandárját – ami feltűnő volt, hogy a vendégek kezdője képtelen volt triplát dobni, a padról beszálló Allen és Llompart tudta csak valamelyest széthúzni az ellenfél védekezését. Fordulás után felpörgött az Obradoiro: Radovic, Thomas és Bendzius vezetésével három pontos hátrányból ötpontos előnyt varázsoltak, ennél nagyobb különbséget azonban nem tudtak összehozni, 54-52-ről kezdődhetett az utolsó 10 perc. Ekkor ritmust váltott az Obradoiro, 10-2-val nyitottak, a vendégek húzóemberei nem tudtak betalálni, innen pedig már képtelen volt újítani a Tenerife, a hazai csapat pedig jól menedzselte a hátralévő időt.

A magyar válogatott Rosco Allen főleg a második negyedben villogott támadásban, és sokat volt fent az egálra végződött harmadikban is, összességében szűk 17 perc alatt 5 pontig (1/5 kétpontos, 1/2 tripla) jutott, mellette 3 lepattanója és 2 beütött faultja volt, ami így 1 VAL-t ért.

Az Obradoiro legjobb dobói: Radovic 17/3, Bendzius 11/9, Thomas 11/3.
A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 15, Tobey 14, Llompart 12/9.

fotó: gigantes.com