Rosco Allenék bejutottak a spanyol kupa elődöntőjébe

A Tenerife a Valenciát kiejtve jutott a legjobb négy közé, elsőként a mezőnyben.

Spanyol Kupa, Negyeddöntő
Valencia - Iberostar Tenerife 72-79

Jobban kezdett a Valencia, 10-4-re is vezettek, de gyorsan rendezte a sorokat a BL-győztes (21-20), a második negyedben pedig egyetlen egyszer volt három pontnál nagyobb a különbség, a félidőben egál volt az állás (36-36). A harmadik negyed felénél lépett meg egy kicsit a Tenerife (44-51), de pillanatokon belül visszajött a meccsbe a Valencia, négy ponttal azonban így is Fran Vazquezék álltak jobban 10 perccel a vége előtt (55-59). A negyedik negyedben szinte végig Ponitkáék álltak jobban, és bár idő előtt nem tudták lezárni az összecsapást, a végjátékban is higgadtak maradtak (72-79).

A magyar válogatott Rosco Allen 13 perc alatt ezúttal pont nélkül maradt (0/1 dupla, 0/1 tripla), volt 2 pattanója, 1-1 szerzett és eladott labdája, illetve 2 beütött faultja, amivel -2 VAL-t ért el.

A Valencia legjobb dobói: Green 14/6, Pleiss 13/3, Thomas 11/3.
A Tenerife legjobb dobói: Abromaitis 15/3, Ponitka 14, Vazquez 12, Tobey 11.