Rosco Allenék kikaptak a Valencia otthonában

A hazaiak szinte végig vezettek, a Tenerife pedig egyre távolabb a nyolcadik helytől - Rosco Allennek sem ment a játék.

A spanyol bajnokság alapszakaszának 24. fordulójában a hét közben a BL-től búcsúzó Iberostar Tenerife a Valencia vendége volt.

A hazaiak az első negyed második felében 11 pontos vezetésre tettek szert, de a második negyed közepén 3 pontra visszajött a kanári-szigeteki együttes. A félidőben 8 pont volt a differencia (37-29), majd a harmadik felvonás nagy részében 10 pont körül mozgott a távolság. A negyed második felében 5 pontra vissza tudott még jönni a Tenerife, de a Valencia a záró 10 perc elején eldöntötte az összecsapást, amelyet végül 74-61-re nyert meg.

A magyar válogatott erőcsatára, Rosco Allen bő 14 és fél perc alatt 1 pontot szerzett (0/1 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), volt 2 beütött és 1 kiharcolt személyi hibája, így -4 VAL-lal végzett.