Rosco Allenék rangadót vesztettek Malagában

A magyar légiós remekül lepattanózott, de így sem tudott nyerni a Tenerife, így lépéshátrányba került a rájátszásba kerülés szempontjából

A spanyol bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában két 14-11-es mérlegel a 8-9. helyen álló gárda nézett farkasszemet egymással, s az Unicaja Malaga végül is az első negyedet 13 ponttal megnyerve viszonylag nagyobb gond nélkül tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét - annak ellenére is, hogy félidőre feljött egy pontra a Tenerife, a fordulás után azonnal újra kétszámjegyű különbséget ért el az andalúz együttes és végül nyerni is tudott (72-62), így Rosco Allenék továbbra is a vonal alatt maradtak, ami a későbbi PO-ba jutást illeti.

A magyar-amerikai bedobó kezdőként 27 percet kapott, ami alatt 2 pontig (0/4 mezőnyből, 0/2 triplából, 2/4 büntetőből), 8 lepattanóig (ebből 5 támadó) és 1 szerzett labdáig, valamint 1 eladott labdáig jutott.