Rubio történelmet írt, Spanyolország az elődöntőben

Végig vezettek a spanyolok, Lengyelország nem volt elég jó ahhoz, hogy bejusson a legjobb négy közé.

Világbajnoki negyeddöntő
Spanyolország - Lengyelország 90-78 (22-18, 24-23, 21-17, 23-20)

Jobb volt Spanyolország. Már az első félidőben is rendben volt a spanyolok játéka és dobóformája, Juancho Hernangomez pillanatok alatt beszórt 14 pontot és 3/3 triplát, majd hasonló szintre jött fel mellette Rudy Fernandez is, a két nehéztüzér körül pedig a csapatvédekezésüket is sikerült összerakniuk - leradírozták Mateusz Ponitkát, úgyhogy elégedettek lehettek. Eldönteni azért így sem tudták a derbit, volt ugyan már tízpontos előnyük is, de a lengyelek itt még szintén jó dobóformát mutatva vissza tudtak jönni - aztán a harmadik negyedben ismét következett néhány megnyomott spanyol perc és 13-14 pontra nőtt a távolság. Véglegesnek ez sem bizonyult, Lengyelország szívós munkával, szép támadójátékkal és egymás után kimaradó spanyol triplákkal megint felkapaszkodott hat-nyolc egységre - ez volt azonban az utolsó roham, pár perccel a vége előtt ismét tizenöt lett közte, itt eldőlt a küzdelem. A spanyoloknál Rubio (19 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz, 3/4 tripla), Fernandez (5/5 tripla) és a második félidőben villogó "másik" (Willy) Hernangomez (18 pont, 7/11 mezőnyből) is remekelt, míg a lengyeleknél a 19 pontos, 6 gólpasszos Slaughter, a 15 pontos Waczynski, illetve a sokat dolgozó Kulig dicsérhető - Ponitka nem tudott igazán kitűnni, nem ültek a dobásai és az általában nála nagyobb spanyol védők (sokszor Claver, vagy Hernangomez fogta) ellen borzasztóan szenvedett. A lengyelek így is elégedettek lehetnek azzal, hogy bejutottak a nyolc közé, a spanyol válogatott azonban most nagy falatnak bizonyult.

Rubio történelmet írt. A legutóbbi meccsen beállította, most pedig megdöntötte Pablo Prigioni rekordját, így a spanyolok irányítója most már a világbajnokságok történetének legjobbja a gólpasszokat tekintve - a második negyed elején Juancho Hernangomezzel dobatott egy triplát, ez volt a rekorddöntő mozdulat. Rubio 106 assziszttal kezdte és 115-tel zárta a meccset, ez most az új rekord.

Spanyolország legjobb dobói: Rubio 19/9, W. Hernangomez 18, Fernandez 16/15
Lengyelország legjobb dobói: Slaughter 19/12, Waczynski 15/3, Sokolowski 11/3

fotó: fiba.basketball