Simán nyerte a Real az első meccset Hangáék ellen

A Real Madrid rajt-cél győzelmet aratott a Barcelona felett az ACB liga döntőjének első felvonásán.

ACB Liga, döntő, 1. mérkőzés

Real Madrid (1.) – FC Barcelona Lassa (2.) 87-67

Összejött az álomdöntő a spanyol bajnokságban, miután az első kiemelt Real Madrid és a második Barcelona is két-két söpréssel, meccsveszteség nélkül tudta le a rájátszás első két körét. A várt parázs csata azonban – legalábbis elsőre – elmaradt, miután a királyi alakulat 9-0-s kezdéssel adta meg a szezonbeli hatodik El Clásico alaphangját, majd ezt követően már egyszer sem játszott hátrányban a 40 perc során. A negyedik negyed elején, mikor 15 pontról 9-re faragta hátrányát a Barca, akkor a Realban a remeklő Campazzo mellé fellépve Taylor és Causeur ketten csináltak egy újabb, 11-0-s rohamot, amivel visszaverték a katalánok halovány felzárkózási reményeit. Folytatás hétfőn, szintén Madridban.

A Barcelonában Hanga Ádám csereként pályára lépve 19 perc alatt 10 pontig (7/3 dupla, 3/0 tripla, 4/4 büntető) jutott, leszedett 3 lepattanót, szerzett 2 labdát, kiosztott 1-1 gólpasszt és sapkát, eladott ugyanennyi labdát, 1 beütött faultjára pedig 2 kiharcolt jutott, így összesen 10 VAL-t gyűjtött.

A Real Madrid legjobb dobói: Campazzo 19/9, Llull, Taylor, Randolph 11/6-11/6, Fernandez 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 14/3, Oriola 13/3, Singleton 10/6, Hanga 10