Somogyi Ádámék 2. helyen állnak a spanyol LEB Silverben

A 18 esztendős magyar válogatott légiós továbbra is stabil tagja spanyol harmadosztályú csapatának, mely még mindig harcban van a feljutásért.

A CB Zamora négy mérkőzést játszott a hetekben és bár január 5-én kikapott a Zornotza otthonában (79-72), ezen a derbin a magyar légiós 18 perc alatt 1 lepattanót, 1 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot és 2 szerzett labdát jegyzett 2 eladott labda mellett.

Január 13-án hazai pályán is vereséget szenvedettek Somogyiék (63-66 az Avila ellen), ekkor viszont a Vasas Akadémia egykori neveltje 27 perc alatt 11 pontot (4/11 mezőnyből, 3/7 triplából), 5 lepattanót, 1 kiharcolt faultot jegyzett 3 eladott labda mellett.

Január 19-én az egykori NBA-s Robert Swifttel és a nem rég még az ACB Ligában is jó névnek számító Saul Blancóval felálló Gijont verték idegenben (75-79), fiatal honfitársunk sokoldalú játékával (8 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 kiharcolt fault).

Szombaton a Tormest győzte le otthon a Zamora (86-76), ezen a derbin 7 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett labda és 3 kiharcolt fault került Somogyi neve mellé.

A Zamora 12-7-es mérlegével második a csoportjában.